SK-BIOACTIV-13 - Imex Trading Bartłomiej i Jakub Pachla Sp. j.

Przejdź do treści

Menu główne:

SK-BIOACTIV-13

Oferta > Produkty bakteryjne > Data > Typ
Rozkład materii organicznej w kompostownikach
OPIS
SK-BIOACTIV-13 ma formę proszku zawierającego specjalnie dobrany zestaw drobnoustrojów, które są zdolne biologicznie rozkładać materię organiczną w kompostownikach. Biopreparat znacząco przyspiesza rozkład materii organicznej i zmniejsza odór z kompostownika.

SKŁAD
  • Wysoko wydajne bakterie tlenowe, fakultatywne i beztlenowe,
  • Specyficzne mikroelementy (metale śladowe, witaminy, aminokwasy i metaboliczne stymulatory),
  • Makro-substancje odżywcze niezbędne do zrównoważonego rozwoju drobnoustrojów,
  • Biostymulatory.

DZIAŁANIE
Mikroorganizmy zawarte w SK-BIOACTIV-13 są w formie nieaktywnej w postaci proszku zawierającego kolonie bakteryjne wysuszone w niskich temperaturach i zapakowane w saszetki rozpuszczalne w wodzie. Saszetki wrzucić do wody najlepiej ciepłej, chociaż i zimna woda kranowa też jest akceptowalna. Następnie rozdeszczować tak przygotowaną wodę na stertę kompostu. Można również umieścić saszetkę na szczycie sterty a następnie zraszać całość wodą. Saszetka rozpuści się – tym samym rozpocznie się proces hydrolizy i utleniania. W dalszej kolejności pożyteczne bakterie zaczną namnażać się w kompostowniku. Będą produkowały enzymy – a te wejdą w reakcje biochemiczne ze składnikami odorogennymi w rozkładających się roślinach i odpadkach żywnościowych i przyspieszą rozkład cząstek stałych. Mikroorganizmy zawarte w SK-BIOACTIV-13 wiążą azot – dzięki temu kompost ma lepsze właściwości nawozowe po dodaniu do gleby.

EFEKTY
  • Zmniejszenie brzydkich zapachów towarzyszących stertom kompostu.
  • Przyspieszenie fizycznego rozkładu materii organicznej.
  • Kompost, jako nawóz, jest wyższej jakości ponieważ zawiera azotyny i azotany – zasadnicze substancje odżywcze dla wzrostu roślin.


© 2019. Imex Trading Bartłomiej i Jakub Pachla Sp. j.. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności >>>.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego